Franchising

Home / O nas / Franchising

Chcesz prowadzić oryginalny i dochodowy biznes? Otwórz sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym o nazwie Galeria Zdrowia

Galeria Zdrowia sklepów specjalistycznych zaopatrzenia ortopedycznego. Operatorem sieci jest
Mobilex Sp. z o.o.

Mobilex powstał w 1999 roku jako hurtownia, a w kolejnych latach otwierane były sklepy Galeria Zdrowia prowadzące sprzedaż detaliczną.

Naszym celem jest stworzenie silnej ogólnokrajowej sieci sklepów jednoznacznie kojarzących się z produktami rehabilitacyjnymi wysokiej jakości. Od września 2005 roku Mobilex Sp. z o.o. wdraża program rozwoju sieci oparty na zasadach franchisingu. Nowa forma współpracy skierowana jest do wszystkich inwestorów posiadających odpowiednie środki finansowe.

Mobilex oferuje nowoczesną formułę współpracy, w której obie strony są partnerami. Franczyzobiorca korzysta z wiedzy i sukcesu franczyzodawcy – spółki Mobilex. Z kolei Mobilex korzysta z sukcesu franczyzobiorcy – sprzedaż firmy będzie rosła tylko wtedy, kiedy prowadzony przez franczyzobiorcę sklep będzie funkcjonował prawidłowo i realizował dużą sprzedaż.

Korzyści z przystąpienia do sieci Mobilex – prowadzenie sklepu Galeria Zdrowia

Dzięki umowie franczyzowej, franczyzobiorca uzyska wieloletnie prawo do prowadzenia działalności pod marką Galeria Zdrowia

Lista korzyści:

 • prowadzenie zyskownego biznesu pod marką Galeria Zdrowia, pod patronem i opieką Mobilex;
 • wszechstronne wsparcie ze strony Mobilex Sp. z o.o. – firmy o znanej marce i doświadczeniu;
 • franczyzodawca zapewnia dostawców atrakcyjnych produktów;
 • wykorzystanie sprawdzonej wizualizacji i nowoczesnego wystroju architektonicznego;
 • posiadanie systemu informatycznego, który doradza w zakresie optymalnego zatowarowania, realizuje zamówienia towarów i prowadzi księgowość;
 • opieka franczyzodawcy nad punktem franczyzobiorcy: szkolenia handlowe i na temat produktów, korzystanie z bieżącej pomocy, konsultacji, doradztwa, serwisu naprawczego itp.;
 • niższe koszty zatowarowania i wyposażenia sklepu (centrala negocjuje ceny w imieniu całej sieci);
 • otrzymanie wyłączności terytorialnej (na ustalonym terenie nie powstanie inny sklep Galeria Zdrowia;
 • korzyści finansowe ze wspólnej polityki cenowej całej sieci;
 • stabilność działania – umowa franczyzowa zawierana jest na okres 5 lat, z możliwością jej przedłużenia

Kto może zostać Franczyzobiorcą

Franczyzobiorcą może zostać każdy inwestor, który posiada wystarczające środki finansowe i zechce je zainwestować w otwarcie nowego sklepu Galeria Zdrowia . Opłata licencyjna, franczyzowa, płacona jednorazowo wynosi 15 tys. Złotych netto ( 18 450 zł brutto), a kwota inwestycji powinna się zamknąć w kwocie 100 tys. złotych, w zależności od indywidualnych możliwości potencjalnego franczyzobiorcy. Kwota inwestycji o której mowa powyżej obejmuje w szczególności: opłatę licencyjną jednorazową, pierwsze zatowarowanie, wynoszące ok. 50 000 zł brutto ( w zależności od wielkości powierzchni sklepowej), oznaczenie sklepu, ubezpieczenie, zakup mebli, wykonanie podstawowego remontu, w miarę potrzeb , zakup komputera, kasy fiskalnej i oprogramowania.

Kryteria przyjęcia do systemu franczyzowego Mobilex

 • akceptacja celów i zasad działania systemu Mobilex zapisanych w umowie franczyzowej;
 • posiadanie niezbędnych kwalifikacji (zapisanych w podręczniku operacyjnym) lub zatrudnienie pracownika z odpowiednimi kwalifikacjami( jak na przykład technik czy mgr fizjoterapii czy rehabilitacji, farmacji, pielęgniarka, lekarz, osoba po kursie towaroznawstwa zaopatrzenia ortopedycznego) ;
 • dobra lokalizacja (powierzchnia min. 50 m2, lokalizacja miejska w pobliżu szpitali lub w galerii handlowej, tytuł prawny do nieruchomości lub lokalu na okres min. 5 lat – franczyzodawca może pomóc w znalezieniu atrakcyjnych lokalizacji w niektórych miastach); Zawsze lokalizacja jest przed zawarciem umowy uzgadniana pomiędzy partnerami, szukamy zawsze lokalu położonego najkorzystniej dla sklepu, ale także posiadającego ekonomicznie dobre warunki długoletniej pracy w nim.
 • możliwości finansowe umożliwiające dostosowanie lokalu do wymagań sieci Mobilex – w sumie w zależności od lokalizacji, wielkości sklepu i wymagań centrum handlowego nakłady są kalkulowane bardzo indywidulanie;
 • prowadzenie własnej działalności gospodarczej (osobistej lub w formie spółki kapitałowej);
 • innowacyjność, chęć podnoszenia kwalifikacji własnych i jakości obsługi w sklepie Galeria Zdrowia.

 

MOBILEX jako operator sieci opowiada o sklepach i ich działaniu w praktyce:

Polskie społeczeństwo się starzeje, narzeka na swoje zdrowie, więc pomóżmy Polakom, dajmy im szansę na lepsze i zdrowsze życie, pokażmy możliwości, jak mogą sobie sami pomóc, żyć komfortowo mimo drobnych czy większych ułomności, jakie spotykają każdego z nas- mówi Aneta Fendorf, Dyrektor Zarządzający firmy Mobilex.

W Galerii Zdrowia dostępne są oprócz wózków inwalidzkich, pionizatorów również kule, laski, materace i poduszki przeciwodleżynowe, stabilizatory stawów, jeżyki do terapii manualnej, piłki do ćwiczeń, rowerki, bieżnie, wkładki ortopedyczne, buty profilaktyczne, a nawet zabawki edukacyjne. Bogaty asortyment poszerza nam grono klientów i daje możliwość kompleksowego zaopatrzenia- Nasi klienci to nie tylko niepełnosprawni, lecz także osoby zdrowe, np. kobiety w ciąży, które kupują sakwy do ćwiczeń czy pasy poporodowe Byliśmy pionierami we wprowadzaniu komfortowego wózka inwalidzkiego na rynek polski. Musieliśmy zmienić myślenie Polaków o wózku inwalidzkim; to nie jest tylko „krzesło na kółkach”. Uświadamialiśmy klientom, że wózek inwalidzki może mieć regulacje umożliwiające ustabilizowanie osoby niepełnosprawnej, prawidłowe jej ułożenie, zmiany pozycji. Poza tym zaczęliśmy sprzedawać produkty ułatwiające naukę chodzenia chorego tak zwane pionizatory dynamiczne, w swojej ofercie posiadamy szeroką gamę produktów rehabilitacyjnych dla dzieci – m.in. jesteśmy bardzo wysoko wyspecjalizowani w doborze wózków inwalidzkich dla dzieci niepełnosprawnych czy wielofunkcyjnych fotelików rehabilitacyjnych, które pomagają dzieciom i ich rodzicom w codziennym, normalnym funkcjonowaniu w domu i szkole czy podczas rehabilitacji w ośrodku. Jako pierwsi w Polsce mieliśmy w sprzedaży schodołaz, czyli urządzenie chodzące z wózkiem inwalidzkim po schodach.
Sklepy ze sprzętem ortopedycznym, rehabilitacyjnym prowadzi się inaczej niż sklep spożywczy. Nie można czekać na klienta. Trzeba postawić przede wszystkim na sprzedaż aktywną. Należy dojeżdżać do pacjentów do domów, ponieważ często oni sami nie są w stanie dojechać do nas, do domów opieki społecznej, do miejskich ośrodków pomocy społecznej, należy współpracować z fundacjami i stowarzyszeniami, trzeba uświadamiać ludzi, bo wielu z nich nawet nie ma pojęcia o istnieniu produktów, które w znaczny sposób ułatwiłyby im życie, bądź pomogły w rehabilitacji . Nasza firma jest znana w branży również ze sprzedaży wózków z napędem elektrycznym i skuterów dla osób niepełnosprawnych – jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na Polskę wózków inwalidzkich z napędem elektrycznym największego producenta na świecie – amerykańskiej firmy Pride. Staramy się być prekursorem nowości branżowych. Bardzo często organizujemy seminaria – zarówno dla fizjoterapeutów , jak i właścicieli innych sklepów medycznych, którym prezentujemy nowości, pokazujemy sposób dopasowania dla pacjenta ze wszystkim szczegółami, tak aby potem w przyszłości mogli odpowiedzialnie pomóc swoim podopiecznym w powrocie do zdrowia. Niejednokrotnie są to bardzo skomplikowane produkty, nie można ich tak po prostu sprzedać z półki, bo najpierw użytkownika trzeba nauczyć korzystać z danego urządzenia. Dlatego w naszych sklepach prowadzimy doradztwo i to nie tylko dotyczące obsługi sprzętu, a także przede wszystkim sposobów zdobycia dofinansowania na zakup konkretnego produktu. Tłumaczymy klientom, gdzie można uzyskać refundację na droższy sprzęt. Dlatego obsługa w sklepie medycznym zaczyna się od indywidualnego podejścia do klienta, wysłuchania go, poznania jego potrzeb i problemów jakie ma ze zdrowiem. Takie podejście jest konieczne. Sukces Mobilex i sklepów Galeria Zdrowia to właśnie nasi pracownicy, stanowimy zgrany zespół wspieramy się wzajemnie , ale przede wszystkim jesteśmy dobrze wyszkoleni i bardzo profesjonalnie i odpowiedzialnie obsługujemy każdego klienta.

Posiadamy też w naszej ofercie gamę produktów standardowych, które są produkowane pod marką Mobilex. Z roku na rok mamy do czynienia z coraz bardziej świadomym klientem, który szuka w sieci , czyta i dowiaduje się o produktach rehabilitacyjnych. 80 procent naszych klientów to osoby, które nie mają pieniędzy na kupno potrzebnego im sprzętu, dlatego muszą starać się o dofinansowanie. Szczególnie jeśli chodzi o zdrowie, powinniśmy mieć dostęp do produktów, które na długo zabezpieczą naszą prawidłową rehabilitację, a więc będą wysokiej jakości a poza tym będą spełniały swoje funkcje. Bardzo często jest tak, że zamawiamy dla konkretnej osoby sprzęt, a następnie czeka on przez kilka miesięcy w magazynie, aż uda się jej zdobyć pieniądze na jego kupno. Niestety w Polsce panuje duży chaos prawny związany z dofinansowaniami – to problem. Droga niepełnosprawnego w celu zdobycia refundacji nie jest niestety prosta. Natomiast fakt, że w ogóle można otrzymać refundację, to z kolei ogromna zaleta. Pomagamy, doradzamy pacjentowi jak i gdzie powinien się udać aby otrzymać dodatkowe fundusze. Udaje się nam to, a to najważniejsze. Miło nam poinformować że firma Mobilex znalazła się w prestiżowym gronie diamentów Forbesa 2009 i 2010. Potwierdza to naszą wiarygodność i daje świadectwo, że Mobilex to stabilna, dobrze zarządzana firma, z którą zawsze warto współpracować.

W 2012 roku Mobilex stał się wyłącznym dystrybutorem obuwia Scholl w Polsce.

Daje to niesamowitą szansę naszym partnerom na uzupełnienie oferty o markowe, znane produkty które fantastycznie kompletują ofertę sklepową.

Zapraszamy.

Zdjęcia sklepów stacjonarnych Galeria Zdrowia:

Sklep w Bydgoszczy
Sklep w Bydgoszczy
Sklep w Krakowie
Sklep w Krakowie
Sklep w Jędrzejowie
Sklep w Jędrzejowie
Sklep w Kutnie
Sklep w Kutnie
Sklep w Nowym Sączu
Sklep w Nowym Sączu
Sklep w Zawierciu
Sklep w Zawierciu
Sklep w Jeleniej Górze
Sklep w Jeleniej Górze

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce firm:

Katalog Mobilex w PDFPOBIERZ KATALOG MOBILEX (PDF)