Historia

Home / O nas / Historia

Od roku 1999 Mobilex stara się pomagać, doradzać i dobierać najlepszy sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych. Naszą dewizą stało się wyznaczanie nowych standardów technicznych i jakościowych na polskim rynku. Dlatego jako wyłączny importer a także producent, reprezentujemy wielu znanych i cenionych na całym świecie wytwórców. W ciągu tych lat udało nam się, dzięki profesjonalizmowi i dbałości o klienta, osiągnąć pozycję jednego z wiodących dystrybutorów branży rehabilitacyjnej w Polsce.

Od początku koncentrowaliśmy się przede wszystkim na ofercie dla osób z różnego rodzaju uszkodzeniami narządu ruchu, których wyposażamy w wózki inwalidzkie, parapodia, urządzenia do likwidacji barier architektonicznych itp. Ze względu na liczne zapytania o inny asortyment zrodziła się idea poszerzenia działalności i dotarcia do szerszej grupy osób (nie tylko niepełnosprawnych) potrzebujących sprzętu rehabilitacyjnego. Posiadamy w ofercie szereg produktów skierowanych właściwie do każdego, bo czyż nie jest tak, że każdy z nas czasem musi zrobić coś by poczuć się lepiej? Wspieramy mobilność wszystkich, którzy tego potrzebują.

Aktualnie realizujemy wnioski Narodowego Funduszu Zdrowia z terenu całej Polski dotyczące refundacji na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.

Wszystkie oferowane przez nas wyroby spełniają wymogi stawiane przez polskie i unijne prawo dotyczące wyrobów medycznych. Na stanowiskach doradców handlowych zatrudniamy wykwalifikowanych rehabilitantów i fizjoterapeutów. Współpracujemy też z lekarzami i rehabilitantami, specjalistami schorzeń narządu ruchu. To dzięki ich wiedzy i doświadczeniu, nasze produkty i urządzenia są dostosowane do potrzeb pacjentów.

Bardzo ważnym elementem naszej pracy stał się także serwis sprzętu rehabilitacyjnego. Wiemy jak często wiele osób jest zagubionych i bezradnych wobec sytuacji popsutego sprzętu rehabilitacyjnego. Cokolwiek się wydarzy – Serwis Mobilex zapewni Państwu wsparcie w każdej sytuacji. Od chwili rozpoczęcia współpracy z Mobilex, mogą Państwo korzystać z szerokiego pakietu oferowanych przez nas usług serwisowych. Zapraszamy do korzystania z kompleksowego, nowoczesnego SERWISU sprzętu rehabilitacyjnego, gwarantującego wysoką jakość i profesjonalizm świadczonych usług. Z nasza wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, postaramy się odpowiedzieć na Państwa pytania: serwis@mobilex.pl

Firma Mobilex to laureat nagród takich jak np.: Złota statuetka IX Targów Rehabilitacja w Łodzi, Nagroda Główna X Targów Rehabilitacja i Nagroda XI Targów Rehabilitacja za najlepszy sposób prezentacji ekspozycji targowej, I miejsce na IX Ogólnopolskiej Konferencji medycyny paliatywnej HOSPICJUM 2009. Miło nam również poinformować że firma Mobilex znalazła się w prestiżowym gronie diamentów Forbesa 2009, 2010 i 2022. Potwierdza to naszą wiarygodność i daje świadectwo że Mobilex to stabilna, dobrze zarządzana firma, z którą zawsze warto współpracować.

Ważnym dla nas potwierdzeniem słuszności naszych działań są liczne podziękowania od zadowolonych klientów, którzy dzięki nam naprawdę mogą więcej. Mobilex daje pełnię mobilnych możliwości!

 

Wiosną 2022 roku firma Mobilex stała się częścią Asker Healthcare Group, szwedzkiej grupy kapitałowej skupiającej ponad 30 firm w 14 krajach. Asker inicjuje i popiera zmiany potrzebne w europejskim systemie opieki zdrowotnej. Swoimi działaniami wspiera należące do niej firmy oraz ich Klientów w celu poprawy wyników leczenia pacjentów oraz obniżenia całkowitych kosztów opieki zdrowotnej w całej Europie i na świecie. Firmy wchodzące w skład grupy stanowią znaczące wsparcie służby zdrowia w wielu krajach, dostarczają sprzęt i udogodnienia do placówek medycznych oraz bezpośrednio końcowym pacjentom. Grupa kapitałowa Asker to organizacja mocno zdecentralizowana, wspierająca działania lokalnych ekspertów, na ich rynkach. Grupa zatrudnia ogółem 2100 pracowników, a przychody wynoszą 1 miliard euro. Miejsce w Asker daje naszej firmie wiele korzyści biznesowych – dzielenie się wiedzą i najlepszymi praktykami organizacyjnymi, a także poszerzanie kompetencji w ramach Asker Business School.

 

ANETA FENDORF
DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce firm:

Katalog Mobilex w PDFPOBIERZ KATALOG MOBILEX (PDF)