Historia marki

Home / Scholl / Historia marki
Stopy są fundamentem dla reszty ciała.
dr. William M. Scholl

 

Scholl to marka rozpoznawana przez ludzi, którzy dbają o swoje stopy, nazwa będąca dzisiaj synonimem dbałości o stopy i ich pielęgnacji w ponad 70 krajach na świecie. Nazwa marki Scholl pochodzi od nazwiska jej założyciela: dr. Williama Mathiasa Scholla. Dla dr Scholla stopy były obsesją – poświęcił całe życie na poprawę stanu zdrowia, wygody i dobrego samopoczucia ludzi dzięki dbaniu o stopy.

1904

Dr Scholl kończy studia i otrzymuje dyplom Podiatry. Opracowuje i wprowadza do sprzedaży swój pierwszy wynalazek – wkładkę ortopedyczną o nazwie Foot-Easer, która podtrzymuje łuk podłużny stopy. Wkładka stała się jedną z najlepiej sprzedających się wyrobów do pielęgnacji stóp.

1908

Zdając sobie sprawę z wagi swoich odkryć dla poprawy jakości życia ludzi, dr Scholl założył ze swoim bratem Frankiem spółkę i stworzył cały szereg wynalazków przynoszących stopom ulgę i amortyzujących wstrząsy, na jakie narażone sa stopy. Wkrótce opracowane przez dr Scholla udogodnienia były w stanie złagodzić prawie każdą z powszechnych dolegliwości stóp.

1912

Dr Scholl zaklada Centrum Chiropodii i Ortopedii Illinois (Illinois College of Chiropody and Orthopaedics), które wkrótce stało się największą instytucją edukacyjną w tej dziedzinie w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

1913

Otwarcie pierwszego sklepu w Londynie Jako jedyny oferuje bezpłatne badania stóp w sieci sklepów.

1914

Scholl wyrusza w podróż po Europie i pokazuje jak można czuć się dobrze dbając o stopy.

1915

Obrót firmy Scholl’a osiąga 1 milion $.

1916

Dr Scholl inicjuje doroczną imprezę Tydzień dla Stóp!

1928

Dr Scholl otwiera swój pierwszy sklep w Północnej Ameryce pod szyldem Dr Scholl’s

1955

Dr Scholl ma już 16 fabryk, a marka Dro Scholl’s jest trzecią najbardziej znaną marką na świecie.

1968

Niestety dr Scholl umiera z osiągnięciem 100 patentów na produkty do stóp, które są opisane jego imieniem. Jego wizja i wiedza fachowa w dziedzinie dbania o stopy i ich komfort w połączeniu ze zrozumieniem potrzeb klienta wciąż stanowi podwaliny działalności firmy Scholl.

Od ponad 100 lat Scholl jest odpowiedzialny za kluczowe osiągnięcia w zakresie postępu, innowacji i wynalazków w zakresie zdrowia, komfortu i pielęgnacji stóp. Podobnie jak dr Scholl, nie ustajemy w prowadzeniu badań i opracowywaniu nowych sposobów lepszego dbania o stopy, zapewniania im komfortu oraz dokładniejszego poznania ich biomechaniki.

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce firm:

Katalog Mobilex w PDFPOBIERZ KATALOG MOBILEX (PDF)