Multisensoryczny pionizator statyczny dla dzieci

Nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny – pionizacja pozycji i dźwiękowa terapia mięśni oraz pobudzanie zakończeń nerwowych

Terapia dźwiękiem ma bardzo długą historię, ale dopiero od niedawna jej dobroczynne efekty wykorzystuje się także w nowoczesnym, ortopedycznym sprzęcie do rehabilitacji dzieci. Jednym z takich rozwiązań jest innowacyjny, multisensoryczny pionizator statyczny, który właśnie wchodzi na polski rynek.

APP Multisensorial Standing, bo o nim tu mowa, jest produktem – dobrze znanego i cenionego w branży medycznej – włoskiego producenta. Nowy pionizator dziecięcy marki Ormesa, jego skuteczność i innowacyjność poparte są – zakończonymi sukcesem – testami klinicznymi, dlatego sprzęt jest już do nabycia w specjalistycznych sklepach rehabilitacyjnych.

Co różni ten dziecięcy pionizator od innych modeli?

Wyjątkowość Ormesa APP Multisensorial Standing polega na tym, że oprócz klasycznych funkcji ortopedyczno-rehabilitacyjnych, które pełni ten sprzęt, oferuje on również specjalną opcję audio, która pozwala podłączyć do niego dowolne urządzenie elektroniczne (tablet, smartfon czy na przykład laptop) i odtwarzać muzykę lub inne dźwięki, których wibracje przenoszą się bezpośrednio na ciało dziecka korzystającego z pionizatora poprzez punkty styku z urządzeniem, czyli stopy, kolana, biodra i klatkę piersiową.

Ormesa APP Multisensorial Standing
Fot. Mobilex. Innowacyjny sprzęt rehabilitacyjny do pionizacji – multisensoryczny pionizator statyczny dla dzieci i młodzieży (Ormesa APP Multisensorial Standing) z opcją audio. Dostępny w trzech rozmiarach, z dofinansowaniem ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

W czym pomaga taka dźwiękowa innowacja?

„Podróżujące” po całej konstrukcji, a tym samym i po ciele pacjenta, fale dźwiękowe bardzo subtelnie stymulują układ nerwowy oraz sensoryczny dziecka. Takie wibracje skutecznie pomagają obniżyć u niego napięcie mięśniowe, a także przyczyniają się do zwiększenia czucia głębokiego, co ma niebagatelne znaczenie w procesie rehabilitacji, pionizacji postawy czy nauki chodzenia. Słuchanie ulubionej muzyki i odbieranie przez ciało wibracji fal dźwiękowych zapewnia także młodemu pacjentowi rozrywkę, relaks, lepsze ogólne samopoczucie, a to z kolei przekłada się na jego większe zaangażowanie w sam proces rehabilitacji i możliwość wydłużania ćwiczeń (czyli w tym przypadku pozostawania w pionizatorze), które w takiej sytuacji po prostu sprawiają dziecku przyjemność, a nie są przez nie traktowane jak zło konieczne. Producenci pionizatorów z opcją audio zalecają wykorzystywanie w procesie rehabilitacyjnym nie tylko muzyki czy relaksacyjnych dźwięków natury, ale także różnego rodzaju dziecięcych gier dźwiękowych i innych aplikacji (mobilnych lub komputerowych) – także tych o charakterze edukacyjnym.

rehabilitacja pionizatorem dziecięcym Ormesa APP
Fot. Mobilex. Statyczny pionizator dziecięcy Ormesa APP Multisensorial Standing z podłączonym do niego tabletem. Rehabilitacja ortopedyczna połączona z terapią dźwiękowo-edukacyjną i zabawą dziecka.

Rehabilitacja, funkcjonalność i estetyka

Najnowszy multisensoryczny pionizator statyczny marki Ormesa dla dzieci i młodzieży to nie tylko nowoczesny i skuteczny sprzęt rehabilitacyjny, ale także urządzenie, które odpowiada na potrzeby korzystających z niego najmłodszych pacjentów. Producent zapewnia im wygodny, praktyczny stolik, na którym może znaleźć się zabawka, książka, posiłek, ulubione smakołyki czy laptop albo tablet, na którym dziecko bawi się, pracuje lub odrabia lekcje. Do tego dochodzi jeszcze wyjątkowo przyjazny, kolorowy wygląd urządzenia, które zachęca w ten sposób małego pacjenta do rehabilitacji.

pionizator dla dzieci i młodzieży
Fot. Mobilex. Ormesa APP Multisensorial Standing – rewolucyjne urządzenie wykorzystywane w pionizacji statycznej dzieci i młodzieży, z wbudowanym w dolną platformę urządzeniem audio, dzięki czemu rehabilitację pacjenta wspiera dodatkowo terapia wibracjami fal dźwiękowych stymulujących jego mięśnie i układ nerwowy.

Jak fale dźwiękowe mogą wspomagać leczenie i rehabilitację?

Dźwięk odbiera się nie tylko poprzez zmysł słuchu, ale także poprzez zmysł dotyku, dzięki któremu ciało odczuwa fale dźwiękowe, a jeśli styka się ono dodatkowo z układem drgającym, na przykład z samym źródłem dźwięku, wibracje przenoszą się bezpośrednio na pacjenta. W tak zwanej medycynie niekonwencjonalnej od wielu stuleci stosuje się takie „dźwiękowe masaże”, grając na przykład na misach tybetańskich usytuowanych blisko ciała lub wręcz na samym ciele. Odpowiednio dobrane dźwięki (fale o określonej częstotliwości) wprowadzają pozytywnie działające na organizm (zazwyczaj przede wszystkim odprężająco) drgania. W medycynie tradycyjnej również badano i bada się nadal wpływ dźwięków i wibracji na ciało ludzkie i jego kondycję. Najszersze zastosowanie znajdują tutaj najbardziej dobroczynne w swoim działaniu na człowieka (i uznane we współczesnej medycynie) niesłyszalne dla ucha ludzkiego ultradźwięki. Terapie ultradźwiękowe stosuje się obecnie powszechnie i w przypadku wielu różnych dolegliwości, jak choćby: na przewlekle bóle pleców i krzyża, w stanach zapalnych stawów, w leczeniu blizn, przy nerwobólach, rwie kulszowej, przykurczach, zwyrodnieniach kręgosłupa szyjnego, bioder, kolan, stóp, dłoni i wielu innych schorzeniach.

Jak w praktyce sprawdza się Ormesa APP Multisensorial Standing…

Mówią rodzice, opiekunowie i terapeuci dzieci korzystających już z tego urządzenia…

Zauważyliśmy, że Bartuś jest teraz trochę spokojniejszy niż zwykle podczas rehabilitacji. Może być w pionizatorze nieco dłużej, a tu każde pięć minut jest przecież na wagę złota dla jego organizmu. Te dźwiękowe wibracje chyba rzeczywiście wpływają dobrze na dziecko. Nie sądziliśmy, że to może mieć aż takie znaczenie, a jednak… Nie wiem, czy sprawdzi się to u każdego, ale u naszego synka podziałało.

[Rodzice 4-letniego Bartka]

To urządzenie znacznie ułatwia pracę z dzieckiem nad całościowym rozwojem psycho-ruchowym. W trakcie pionizowania postawy ciała pacjenta, można równocześnie wprowadzać gry i zabawy dydaktyczne, ćwicząc w ten sposób różne kompetencje. Podpięty do pionizatora laptop albo tablet pozwala zaktywizować umysł dziecka, a przechodzące w tym czasie przez jego ciało wibracje skutecznie uspokajają psychikę, ułatwiając tym samym koncentrację na zadaniach edukacyjnych.

[Fizjoterapeutka w ośrodku dziecięcym]

Dla mnie – jako opiekunki – to bardzo wygodne rozwiązanie, a dla dziecka na pewno duża frajda. Wreszcie się nie nudzi. Pionizator jest bardzo ładny, maluch ma swój stoliczek, dzięki któremu łatwiej się z nim w coś bawić w trakcie rehabilitacji w pionizatorze, a kiedy podłączam mu muzykę, widzę, że bardzo mu się to podoba. Przestaje się wiercić i niecierpliwić.

[Opiekunka 5-letniego Krzysia]

Dodaj komentarz