Wózki dla dzieci niepełnosprawnych – wybieraj wraz z nowymi akcesoriami według swoich potrzeb.

Sprzęt dla osób niepełnosprawnych powinien uwzględniać wszystkie najważniejsze potrzeby zarówno osoby z niego korzystającej, jak i jej opiekuna. W przypadku wózków dla niepełnosprawnych dzieci należy wybierać produkty medyczne, opracowane przez wyspecjalizowane firmy. Najlepszym przykładem jest seria wózków Trolli, Trollino i Adjustable Trolli od włoskiej firmy ORMESA, która nieustająco ulepsza swoje produkty wprowadzając kolejne udogodnienia i akcesoria dla lepszego spełniania potrzeb małych i dużych pacjentów.

Wózki dla dzieci niepełnosprawnych to produkt specjalistyczny, który może być równie uniwersalny jak standardowe wózki spacerowe. Na rynku znajdziemy wózki, które można w łatwy sposób składać i przewozić w bagażniku samochodu bez zajmowania dużej przestrzeni. Ważne, aby podczas składania nie zachodziła konieczność demontowania żadnych elementów wózka. Jednocześnie wózki dla niepełnosprawnych dzieci różnią się od standardowych spacerówek – posiadają szereg zabezpieczeń, umożliwiających stabilizację postawy dziecka oraz szeroki zakres regulacji na wysokość i szerokość.

Trollino – lekka spacerówka dla niepełnosprawnych

Przykładem wózka spełniającego kryteria bezpieczeństwa dziecka i wygody dla opiekuna  jest Trollino. Jest to lekka, spacerówka nieznacznie różniąca się wyglądem od modeli wózków przeznaczonych dla pełnosprawnych dzieci. Obecnie producent wprowadził nowe akcesoria, które znacząco wspierają małego pacjenta dbając o bezpieczeństwo oraz wygodę także dla opiekuna. Model posiada niezbędne wkłady i zabezpieczenia postawy takie jak obejma piersiowa i zwężająca szerokość siedziska miękka stabilizacja miednicy (art. nr 958). Dostępne akcesoria stabilizują nie tylko głowę i szyję (zagłówki), ale też ciało pod pachami, co umożliwiają specjalne pasy lub kamizelki. Nowością jest także dostępny od niedawna składany i unoszony daszek wyposażony w torbę i okienko oraz osłona przeciwdeszczowa, dzięki którym wózek można stosować niezależnie od pogody.

 

Trolli – wózek spacerowy idealny dla większych dzieci i dorosłych

Dla nieco większych dzieci, a także dorosłych osób z niepełnosprawnościami zaprojektowany został wózek Trolli. Jest to szeroki wózek, który posiada także możliwość zwężania siedziska, w zależności od potrzeb. Podobnie jak Trollino, wózek Trolli posiada oddychającą, zapobiegającą odleżynom tapicerkę. Jego atutem jest także regulowana rączka do pchania, ułatwiająca obsługę. Ormesa wprowadziła ostatnio nowe nakładki na podłokietniki, dzięki którym pacjenci nie będą urażać sobie przedramion. Opcjonalnie można także wyposażyć wózek w nowy zestaw do zamiany wersji jezdnej  z T30 na T60 – z małych kół na koła do samodzielnego poruszania się (akces. nr 966). Mimo większych rozmiarów, wózek Trolli jest niezwykle lekki i łatwy w składaniu. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca i swobodnie mieści się w bagażnikach samochodowych.

Adjustable Trolli – wózek spacerowy dostosowany do specjalnych potrzeb

W  zależności od schorzeń, sprzęt dla niepełnosprawnych musi być dopasowywany do konkretnych potrzeb. W przypadku wózków spacerowych, tylko niektóre modele zapewniają możliwość bardzo zaawansowanej regulacji. Przykładem jest tutaj Adjustable Trolli. Jest to wózek przeznaczony dla dzieci oraz dorosłych ze specjalnymi, indywidualnymi potrzebami. Posiada sztywny zagłówek, który można wysuwać ponad oparcie wózka, a także w razie potrzeby odchylać do tyłu, do przodu lub do góry (za pomocą specjalnej regulacji). Zmieniać można także ustawienia podnóżka oraz głębokość wózka. Oprócz tego ORMESA Adjustable Trolli zachowuje wszystkie najważniejsze zalety dobrej spacerówki dla osób niepełnosprawnych. Wśród nowych akcesoriów wprowadzonych do tego modelu na uwagę zasługuje unoszony daszek z torbą i okienkiem oraz praktyczna osłona przeciwdeszczowa. Wózek można także wyposażyć w blendę boczną do daszka. Ważnym udogodnieniem są nowe tapicerowane nakładki na podłokietniki, dzięki którym pacjent uniknie urazów czy siniaków przedramion. Adjustable Trolli ma także nowy zestaw kół samobieżnych z hamulcami bębnowymi i systemem przeciw wywrotnym (art. nr 966) – to dodatkowe akcesorium jest wyjątkowo przydatne dla pacjentów, którzy mogą sami poruszać się w wózku.

Sprzęt dla niepełnosprawnych – wybieraj mądrze

Tylko specjalistyczne wózki inwalidzkie są w stanie w pełni odpowiedzieć na potrzeby dzieci niepełnosprawnych oraz zapewnić im bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że niewłaściwe dopasowanie wózka może powodować ból lub pogłębiać problemy zdrowotne, związane z prawidłową postawą czy pracą mięśni. Niezwykle istotne jest odpowiednie wyregulowanie wózka tak, by korzystające z niego dziecko lub dorosły czuli się komfortowo i bezpiecznie podczas przemieszczania się. Podobnie ważne jest dobranie takich akcesoriów, które idealnie przydadzą się w indywidualnym przypadku, zapewnią bezpieczeństwo i stabilizację postawy pacjenta. Ormesa tutaj wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i często udoskonala swoje produkty wprowadzając kolejne akcesoria.

Leave a Reply